Lietuvių English Русский Latviešu

Jaukai ir priedai

Kainos filtras:

Sietelis jaukams - būtinas atributas! (spausti)

Žvejybos sėkmė priklauso nuo pasirinktų priemonių. Priešingai nei daugelis pradedančiųjų mano, neužtenka vien geros meškerės ir masalo. Norint, kad žuvys sustotų Jūsų tykomoje vietoje, susidomėtų siūlomu masalu, reikalingi jaukai. Šių pasirinkimas priklauso ne tik nuo gaudomos žuvies tipo, bet ir vandens telkinio, sezono.

Kam reikalingas jaukas?

Pirmas neteisingas įsitikinimas, kuriuo vadovaujasi nepatyrę žvejai yra tai, kad jauku pasisotinusi žuvis vėliau nebesidomės siūlomu masalu ir nuplauks šalin. Tačiau jaukas reikalingas sudominti žuvis, kad jos išlįstų iš savo slėptuvės. Kelis kartus metant jauką į tą pačią vietą, žuvys pripranta, kad ten gali rasti maisto, todėl pastebėję masalą taip pat plaukia jo link ir galiausiai užkimba.

Koks jaukas turėtų būti?

Norint, kad pasirinkti jaukai sudomintų gaudomas žuvis, jie turi būti patrauklūs kvapu ir spalva. Dėl to juose dažnai naudojami dažikliai ir aromatizatoriai, dėl kurių jaukai labiau patraukia žuvų dėmesį. Renkantis dažiklius, jauko medžiagas, svarbu, kad spalva būtų panaši į vandens telkinio dugną - taip sukuriamas įspūdis, kad jaukas ten atsidūrė natūraliai.

Jauko kvapo intensyvumas ir jo rūšis priklauso nuo metų laiko ir telkinio specifikos. Siekiant sudominti žuvis yra įprasta naudoti švelnaus kvapo jaukus: vanilės, kakavos aromatizatoriai, kurie patraukia žuvis ir iš tolimesnių slėptuvių. Žuvis traukia ir natūralus, medžiagų, esančių jaukuose kvapas: kanapių, maltų džiūvėsių. 

Jauko metimas

Kad jauką būtų galima numesti reikiamu atstumu, jis turi būti tinkamos konsistencijos. Tai yra, metant jis turi išlaikyti savo formą ir būti sulipęs į rutulį, tačiau pasiekus dugną skilti ir imti skleistis. Todėl jame turi būti ne tik žuvis traukiančios, bet ir visą masę rišančios medžiagos.

Jaukai metami šalia įprastų žuvų slėptuvių. Jauko kiekis priklauso ne tik nuo žuvų, bet ir vandens tėkmės. Pavyzdžiui, esant lėtai srovei, vieno kilogramo jauko gali užtekti net keturioms valandoms. Kitais atvejais gali prireikti ir 5 kg vienai dienai, kad žuvys laikytųsi norimoje vietoje.

„Žūklys“ internetinėje parduotuvėje rasite skirtingus jaukus, kurie tiks įvairioms žuvims bei bus pritaikyti skirtingoms žvejybos sąlygoms. Jei nesate įsitikinę, koks jaukas tiks geriausiai, Jus pakonsultuos mūsų specialistai.