Lietuvių English Русский Latviešu

Apranga


Nevisuomet žvejai pasirenka gaudyti žuvis idealiomis sąlygomis. Žvejojant jūroje, ant ledo, žiemą ar kitais sezonais reikalinga tinkama apranga. Kokybiški drabužiai leis žvejui ne tik laisvai judėti, bet ir ilgai sėdint vienoje vietoje neleis sušalti.

Išlaikoma šiluma

Gaminami žvejams drabužiai: striukės, apatiniai rūbai, turi išlaikyti šilumą net tuomet, kai žvejojama 40 laipsnių šaltyje. Todėl bent vienas aprangos sluoksnis paprastai būna pūkinis, užtikrinantis nuolatinę šilumą.  Pavyzdžiui, striukė turi apsaugoti žveją nuo vėjo, kas itin svarbu žvejojantiems nuo tilto. Jei nėra galimybės pasirinkti daugiasluoksnio audinio, tuomet pats žvejys turi rengtis bent dviem sluoksniais: vienas patraukia drėgmę nuo kūno, kitas sulaiko kūno šilumą. Kokybiškai parinktas apatinis sluoksnis turi užtikrinti, kad ant kūno nesikauptų drėgmė, todėl reikia pasirūpinti ne tik neperpučiama striuke, bet ir specialiais apatiniais drabužiais.

Svarbiausios kūno dalys, kurioms reikia išlaikyti šilumą yra kaklas, pėdos, rankos bei nugara, taip pat negalima pamiršti pirštų: žvejams patogiausia naudoti atsegamas kumštines pirštines, kurių viršų nusegus galima bus patogiai tvarkytis su kabliuku bei kitomis priemonėmis.

Nevaržomi judesiai

Tinkama apranga turi leisti žvejui nevaržomai judėti, būti patogi pasilenkti, neleisti sukaisti einant, todėl drabužiuose turi būti orą praleidžianti, sukurianti ventiliaciją, medžiaga. Tap pat funkcionalus kostiumas turi būti su keliomis kišenėmis reikiamose vietose, kad būtų galima greitai pasiekti turimas priemones. Jei kelnės yra atsegamos, tuomet pravartu, jei kišenės yra priekyje, o ne šonuose.

Papildomos savybės

Tam tikrais atvejais apranga turi ir papildomų savybių, padedančių žvejams. Pavyzdžiui, specialūs drabužiai įkritusį į ežerą žveją gali tam tikrą laikotarpį išlaikyti plūduriuojantį ant vandens (itin kokybiški kostiumai gali palaikyti plūduriavimą iki kelių dienų). Tokį kostiumą geriausia rinktis žvejojant ekstremaliomis sąlygomis, kai yra tikimybė, kad įkrisite į vandenį, pavyzdžiui, žvejojant jūroje.

Medžiagos šiems drabužiams turi būti ilgaamžės, atlaikančios įvairias oro sąlygas, būti lengvai skalbiamos, kad žvejui apranga tarnautų ne vieną sezoną. Artėjant šalčiams, patikrinkite ar niekas iš kostiumo dalių nesukelia nepatogumų, jei taip - geriausia jį atnaujinti. Nesate tikri, ką reikėtų pasirinkti? Klausite „Žūklys“ parduotuvių specialistų, kurie mielai parinks lūkesčius pateisinančią aprangą.