Lietuvių English Русский Latviešu

Jūrinės

Valtis ar laivelis skrodžiantis bangas ir noras pagauti kuo didesnius laimikius – štai kas jungia visus jūrinės žūklės mylėtojus! Nors tikrosios jūrinės žūklės galėtume pavydėti Skandinavijos šalims, tačiau net ir mūsų Baltijos jūros ruože galite pagauti puikių egzempliorių, kurie papuoš Jūsų nuotraukų galeriją! Žvejojant jūroje prisitaikome prie kitokių, jūros diktuojamų, žvejojimo standartų. Čia – Jūsų užmetimui įtakos nedaro vandens augalai, kaip pavyzdžiui ežere, ir nereikia kreipti dėmesio į vagos šlaitą, kaip upinėje žvejyboje.

Jūrinei žvejybai skirti įrankiai išsiskiria savo galingumu, nes yra skirti didesniems, daugiau sveriantiems masalams, o atskirais atvejais - žymiai didesnėms žuvims gaudyti. Natūralu, jog jūrinės meškerės – skirtos būtent jūrinei žvejybai ir yra itin tvirtos, pritaikytos žvejoti net esant ekstremalioms sąlygoms.

Jūrinės meškerės - gaminamos iš stiklo pluošto – tokio tipo meškerės  yra pigesnės, tačiau sunkesnės, taip pat iš anglies pluošto – kurios yra brangesnės, tačiau lengvesnės, o esant poreikiui galite rinktis ir šių medžiagų kompoziciją. 

Žinoma, prieš pradedant jūrinę žūklę, vertėtų įsigyti reikiamo tipo įrankius. Vienas iš jų – jūrinės meškerės, kurios yra bene svarbiausios iš visų įrankių tokio tipo žūklės metu! Žūklys.lt internetinėje parduotuvėje tik laiko patikrinti, garsiausi pasaulio gamintojai, kurie specializuojasi jūrinio tipo žvejybinės įrangos gamyboje. Tai užtikrins aukščiausią kokybę bei meistriškumą. Galėsite rinktis iš: „Penn“, „WFT“ „D.A.M“, „Okuma“, „SAVAGE GEAR“, „Shimano“ gamintojų siūlomų prekių.


Mėgaukitės jūros teikiamais žvejybos malonumais ir grįžkite namo su nepamirštamais įspūdžiais! Daugelis žvejų, mėgstančių jūrinę žvejybą pritaria, jog patarti apie užtikrintai sėkmingą jūrinę žvejybą yra labai sunku. Dažniausiai – jūrinės žvejybos sezonas yra palyginti trumpas, taigi išsiruošę į žūklę jūroje – norime žinoti tik geriausius būdus kaip tai daryti kokybiškai. Visgi, žvejyba priklausys nuo įgūdžių, turimos amunicijos ir žuvies maitinimosi! Deja, nei Jūsų įgūdžiams, nei žuvies spyriojimuisi – negalime padaryti įtakos, tačiau galime pasiūlyti profesionalią įrangą, kuri padės Jūsų žūklės metu! 

Į pagalbą pasitelkiant kokybiškas jūrines meškeres – galėsite džiaugtis puikiais rezultatais, tačiau pirmiausia reikėtų žinoti: kaip tokio tipo meškerę išsirinkti? 

Jūrines meškeres vertėtų rinktis atsižvelgiant į jūros ar vandenyno charakteristikas - jo gylį, galimą vėjo stiprumą žvejybos metu bei kokio dydžio, tipo žuvį tikitės pagauti. Nuo to priklausys ir pasirenkamo masalo svoris, kuris gali siekti nuo 40 iki 1000 gramų. Renkantis 40g - 250g sveriantį masalą - naudokite jūrinį spiningą, kurio ilgis gali siekti nuo 2,4m iki 3,3m. Jei žvejojate naudodami didesnius masalus, siūlome naudoti 2,1m - 2,4m ilgio ir 12 - 50 Lb (svarų) meškerykočius.  Ant meškerykočių galėsite rasti nurodytą galimo naudoti valo maksimalų atsparumą.

Jūrinės meškeres galime skirstyti pagal panaudojimą – skirtingiems jūrinės žvejybos būdams taikyti. Jūrinės meškerės yra skirstomos į jūrinius spiningus, „downrigger“ velkiavimo spiningus, „Boat“ bei „Surf“ tipų – dugninės meškerės. 

 „Boat“ meškerykočiai gali būti tiek žiedelių, tiek „Inliner“ tipo. „Inliner“ tipo meškerykočiai neturi valą palaikančių žiedelių ar ritinėlių, taigi valas yra veriamas per tuščiavidurę blanko šerdį. Apkrova tenka ne atskiroms blanko dalims, kuriose pritvirtinti žiedeliai, o tolygiai pasiskirsto visame jo ilgyje – tai užtikrina dar kokybiškesnę žūklę! Taip pat su jūriniais meškerykočiais, žvejyba vyks kur kas patogiau. Šie pasižymi lengvumu, lankstumu, jautresniu dugno aptikimu, o taip pat galėsite tiksliau matyti žuvies kibimą – kas leis dar greičiau reaguoti!

„Surf“ tipo meškerykotis yra skirtas jūros pakrantėms arba paplūdimiui. Šio tipo meškerykočiai - labai galingi, jų ilgis gali siekti net 3,9 - 4,5 metrus, o užmetamas svoris gali svyruoti net iki 250g. Šio tipo jūrinės meškerės skirtos kai žvejojama nuo pakrantės smėlio, kuomet metama - labai toli ir tam naudojami gana dideli iki 250g sveriantys svareliai.

Norint užtikrinti, jog Jūsų jūrinė žvejyba bus sėkminga – kreipkitės į profesionalius ir kvalifikuotus žuklys.lt arba specializuotos parduotuvės konsultantus, kurie plačiau papasakos apie jūrinės žvejybos specifiką ir padės Jums išsirinkti tinkamą amuniciją. Jei gebate savarankiškai išsirinkti tinkamus reikmenis ir esate patyręs jūrinėje žvejyboje – apsilankykite mūsų internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite iš plataus asortimento jūrinei žūklei skirtų įrankių! Mūsų siūlomos jūrinės meškerės – užtikrins, jog Jūsų žūklė bus maloni ir pilna puikių nuotraukų su pagautais laimikiais!