Lietuvių English Русский Latviešu

Meškerės

Geras žvejys neįsivaizduojamas be esminio atributo - tinkamos meškerės. Meškerių tipai ir kainų skirtumas gali svyruoti nuo pasirinkto žūklės tipo bei meškerės kokybės ir gamintojo. Kaip išsirinkti tinkamą meškerę? Patyręs žvejys jau puikiai žino, ko jis nori ir ko tikisi iš savo naujojo pirkinio, tačiau keblumų gali kilti pradedantiesiems žvejams, kurie dar nėra įvaldę ar susikūrę savo žvejybos technikos, nežino kokias žuvis ruošiasi gaudyti ir dar nėra apsisprendę dėl žūklės vandens telkinių. Pradedantiesiems žvejams reikėtų pirmiausia atsakyti į visus šiuos klausimus ir jau tuomet pradėti poreikius atitinkančios meškerės paieškas.

Kai jau žinote kokio tipo meškerės: spininginės, plūdinės, dugninės, karpinės, jūrinės ar muselinės reikia Jūsų puikiai žvejybai užtikrinti – rinkitės Žūklys.lt siūlomą asortimentą. Mūsų asortimente rasite išskirtinį asortimentą, kuriame siūlome tik jau gerai žinomų ir patikimų gamintojų gaminamas meškeres. Galėsite rinktis iš: „Favorite“, „Mikado“, „Shimano“, „Ron Thomson“, „Salmo“, „Okuma“, „Prologic, “Savage  Gear“, „D.A.M.“ ir daugelio kitų žinomų gamintojų meškerių, kurios suteiks tik geriausią žvejybos kokybę ir leis mėgautis puikiu laimikiu kiekvieną kartą jomis bežvejojant! 

Jei Jums visgi sunku savarankiškai išsirinkti reikiamą meškerę – kreipkitės į Žūklys.lt internetinės parduotuvės arba specializuotos parduotuvės konsultantus, kurie užtikrins, jog pasirinktos meškerės Jums tarnaus ilgai ir kokybiškai. Be to, galėsite sužinoti daugiau apie žvejybinius reikmenis ir išsirinkti labiausiai tinkamą amuniciją Jums! 

Norint išsirinkti Jums tinkamiausią meškerę pirmiausia reikėtų žinoti, kuo skiriasi vienos ir kitos meškerių rūšys - tuomet galėsite deramai apsvarstyti kokio tipo meškerės Jus domintų labiausiai. Savo asortimente Jums siūlome: spiningines, plūdines, dugnines, karpines, jūrines bei muselines meškeres. Kuo jos skiriasi? 


Spininginės meškerės

Šio tipo meškerės išsiskiria dėl savo meškerykočio, kuris yra puikiai pritaikytas plėšrioms žuvims gaudyti. Lyginant su plūdinėmis bei dugninėmis meškerėmis, spininginės meškerės yra trumpesnės, kas užtikrina geresnį meškerės valdymą ir patogumą žvejui. Šio tipo meškerės turi platų masalo užmetimo svorio diapozoną, kuris gali svyruoti nuo 2 g iki 300 g, be to, skiriasi ilgiu – nuo 180 cm iki 330 cm ilgio.


Plūdinės meškerės

Plūdinės meškerės pasižymi išskirtiniu lengvumu - žvejai dažniausiai šio tipo meškeres laiko rankose, todėl jos turi būti kuo labiau pritaikytos žvejo patogumui užtikrinti. Be to, ilgalaikis meškerės laikymas gali varginti rankos raumenis, taigi siekiama pasiūlyti kuo lengvesnę, tačiau patikimą meškerę.

Plūdinės meškerės skirstomos į „Match“,  „Bolo“ bei „Pole“ tipus. 

  • „Match“ tipo meškerės skirstomos į štekerines bei teleskopines.  Šio tipo meškerių ilgis gali svyruoti nuo 3,30 m iki 5,10 m ilgio atsižvelgiant į žvejo poreikius.
  • „Bolo“ tipo meškerės –  teleskopinės. Šio tipo meškerių ilgis gali svyruoti nuo 3,0 m  iki 8,0 m. Dažniausiai, svorio diapazonas yra 5 - 35 g. 
  • „Pole“ tipo meškerės, taip pat teleskopinės. Tokios meškerės neturi valo palaikymo žiedelių, o meškerių ilgis gali siekti net iki keliolikos metrų. 


Dugninės meškerės

 „Feeder“ tipo meškerės dažniausiai siekia 3,30 m - 4,20 m ilgį. Tokio tipo dugninė meškerė  turi ne mažesnį kaip 90 g užmetimo svorį, kuris gali siekti net iki 180 g. Dugninės meškerės dažniausiai turi kelis, skirtingo kietumo keičiamus antgalius. Tokio tipo antgaliai suteikia galimybę stebėti žuvies kibimą be papildomos įrangos (pavyzdžiui – signalizatorių).

Dugninių meškerių tipui taip pat yra priskiriami „picker“ tipo meškerykočiai, kurių principas toks pats kaip „feeder“ tipo, tačiau „picker“ meškerykočiai yra trumpesni ir pasižymi mažesniu užmetimo svoriu (20 g – 60 g) bei 2,7m - 3,3 m ilgio.

„Kaprinių“ tipo  Šio tipo meškerės yra kur kas sunkesnės ir mažiau lankstesnės. Tai žvejui itin padeda užkibus galingo dydžio žuviai, nes tvirta dugninė meškerė užtikrina, jog laimikį bus lengva suvaldyti ir ištraukti.

„Surf“ tipo meškerių ilgis gali siekti net 3,9 - 4,5m, nes yra skirtos žvejoti nuo jūros pakrantės. Žvejybos metu - metama labai toli, o svareliai gali siekti net iki 250g. „Surf“  tipo dugninės meškerės yra pritaikytos jūros pakrančių ir paplūdimio žvejybai.


Jūrinės meškerės

Šio tipo meškerės išsiskiria savo turima jėga, ilgiu ir atsparumu sūriam vandeniui. Jūrose dažniausiai žvejojama į pagalbą pasitelkiant sunkius masalus (150 – 1200 g) todėl meškerykotis turi būti ypatingai tvirtas. Dažnai jūrinėse meškerėse įtaisyti „Roler“ tipo žiedeliai, kurie užtikrina, jog valas ne slysta, o lengvai praslenka į pagalbą pasitelkiant besisukantį ritinėlį. Taip pat jūriniai meškerykočiai gali būti ir „Inline“ tipo, kai valas perveriamas ne per žiedelius pritvirtintus prie meškerykočio blanko, bet per blanko vidų.

„Surf“ tipo meškerės - turi tokius meškerykočius, kurie yra pritaikyti jūros pakrančių ir paplūdimio žvejybai. Šios jūrinės meškerės - labai galingos, o jų ilgis gali siekti net 3,9 - 4,5 m, nes yra skirtos žvejoti nuo jūros pakrantės. Žvejybos metu - metama labai toli, o svareliai gali siekti net iki 250g. 


Muselinės meškerės

Jos idealiai pritaikytos žvejybai upėse. Šio tipo meškerėmis galėsite gaudyti upėtakius, kiršlius, šapalus bei kitas žuvis. Muselinės meškerės kardinaliai išsiskiria savo konstrukcija, o žvejybos principas skiriasi nuo kitų.  Šios meškerės pasižymi ypatingu lankstumu. Pastebėtina, kad tokio tipo meškerės neturi nurodyto masalo užmetimo svorio, nes dažnai jis nesiekia net 1 g, taigi mėtymas yra atliekamas sunkaus valo pagalba.