Muselinės meškerės
Muselinė žūklė – gali būti sunkus uždavinys, net patyrusiems žvejams... Skirtingų užmetimo technikų taikymas ir įrankio pasirinkimas – vieni iš svarbiausių aspektų. Renkantis, svarbu, jog meškerykotis, ritė ir valas priklausytų tai pačiai klasei, o surinktas įrankis turėtų balansą (svorio centrą) jos priekyje, taip galėsite būti tikri, jog dažnų mėtymų metu nepavargs Jūsų ranka ir galėsite mėgautis visais žūklės teikiamais malonumais.
Muselinės žvejybos metu naudojami įrankiai yra labai specifiniai ir skirti konkrečiam žvejybos stiliui. Muselinė meškerė yra gaminama iš lengvų ir tvirtų medžiagų, tokių kaip grafitas arba anglies pluoštas, kad užtikrintų maksimalų jautrumą ir tikslumą metant masalą.
Muselinės meškerės valdymas ir užmetimo technika – specifinė kiekvienam žvejui, taigi tobulinti savo įgūdžius, mokytis naujų technikų – galite kiekvienos žvejybos metu!
Dar vienas svarbus aspektas yra muselės parinkimas. Muselės gali būti sausos, šlapios, nimfos ar strymeriai, ir kiekviena jų yra skirta imituoti skirtingus vabzdžius ar mažus gyvūnus, kuriuos žuvys medžioja. Tinkamai parinkta muselė gali ženkliai padidinti jūsų šansus pagauti trokštamą žuvį.
Dažniausiai muselinė žvejyba yra atliekama stebint valą ir jo plukdymą bei jaučiant galimą kontaktą. Stebint valą - jei jis staiga sustoja ir panyra – metas „kirsti“. Kartais gali būti juntamas net timptelėjimas, kuris signalizuos apie užkibusį laimikį. Šio tipo žvejybai naudojami masalai: šlapia, sausa muselės bei vabzdžio ar lervos imitacijos. Dažniausiai šiais masalais žvejojama arčiau dugno, nebent imituojate tokius vabzdžius, kurie randami ant vandens telkinio paviršiaus.
Zuklys.lt internetinėje ir specializuotoje parduotuvėje galėsite rinktis iš plataus pasirinkimo muselinei žvejybai skirtų įrankių ir priedų, kurie pasižymės aukšta kokybe ir patikimumu! Apsilankykite jau dabar ir išsirinkite visus Jūsų žvejybai reikiamus įrankius!
Muselinės meškerės pasirinkimas taip pat priklauso nuo žvejybos vietos ir sąlygų. Ilgesnė muselinė meškerė, pvz., 2.7 - 3 m ilgio, yra puikiai tinka dideliems upėms ir ežerams, kur reikia atlikti ilgus metimus. Tuo tarpu trumpesnė muselinė meškerė, pvz., 2,1 - 2,4 m, yra geresnė mažiems upeliams ir siauroms vietoms, kur reikia daugiau manevringumo.
Renkantis tinkamiausią muselinę meškerę, prieš tai vertėtų susipažinti su šių meškerių specifinėmis savybėmis – taigi pateikiame informaciją, kuri turėtų būti vertinga renkantis ar norint sužinoti daugiau informacijos apie muselines meškeres. Šio tipo meškerių meškerykočiai priskiriami „slow“ linkimo akcijai, kurie pasižymi lėta akcija, paraboliniu blanko linkimu. Muselinės meškerės dažniausiai turi tik vieną didžiausią, keramikinį žiedelį, kuris įtaisytas arčiausiai ritės, visi kiti žiedeliai yra pagaminti iš itin lengvos plieno vielos ir turi „Snake“ (gyvatėlės) formą. Išskirtinai nei kitos – muselinės meškerės turi nedidelio ilgio meškerykočius, kurių pasirinkimas gali būti 3 arba 4 dalių. Šio tipo meškerykočiai skirstomi į klases – nuo 0 iki 12.
Muselinės meškerės gale - tvirtinama ritė, kuri skirta specialiai muselinėms meškerėms. Šias rites galime priskirti prie inercinių ričių – jos skirstomos į klases - nuo 0 iki 12 klasės. Šio tipo meškerėms taip pat reikalingi ir tinkami valai. Muselinėms meškerėms naudojami konusiniai, sunkinti valai, kurie pagal savo svorį yra skirstomi į klases nuo 0 iki 12. Muselinės meškerės valai yra ypatingi tuo, kad jie leidžia lengviau valdyti muselės skrydį ir užtikrina tikslesnį užmetimą. Konusiniai valai turi storą pagrindą ir ploną galą, kas padeda išlaikyti masalą plūduriuojantį vandens paviršiuje arba jį nuleidžiant į norimą gylį. Skirtingai nei kitokio tipo žvejybose - įrankiai komplektuojami pradžioje išsirenkant museles ir kitus masalus, o tik tuomet komplektuojami valai, o dar vėliau - meškerė ir ritė.
Vienarankiai – dvirankiai mėtymo tipai.
Kiekvienas žvejas turi savo taktikas ir specifines technikas – kaip turėtų būti užmetamas masalas bei kokiu būdu jį reikia „plukdyti“ vandenyje. Tokio tipo mėtymai dažniausiai yra skirstomi į vienarankius ir dvirankius mėtymo tipus. Atliekant skirtingas užmetimo technikas, reikėtų išbandyti įvairaus galingumo rankos mostus, kad atrastumėte reikalingą balansą ir galėtumėte numesti masalą ten, kur buvo numatyta.
Vienarankis mėtymo tipas. Dažniausiai naudojama 2 - 3,6 metrų ilgio muselinės meškerės, kurios priskiriamos 3 – 12 klasėms. Šio tipo mėtymas atliekamas „virš galvos“, kuomet valas užmetamas dar ore. Atliekant šio tipo metimus – labai svarbu jausti savo įrankius, jog užmetimas būtų tikslus ir tinkamas. Vienarankiu metimu atliksite retesnius, tikslesnius metimus į numatomą ar matomą žuvies būvimo vietą. Tikslingai numetant masalą, jis - praplukdomas arba pratraukiamas per vandens telkinio paviršių.
Dvirankis mėtymo tipas atliekamas muselinės meškerės pagalba, kuomet pasirenkama 3,3 – 5,0 metrų ilgio ir 6 - 12 klasės meškerykočiai. Šiais meškerykočiais atliekamas metimas „nuo vandens“. Tokio tipo metimai yra varginantys, dėl sunkesnės įrangos ir didelio užmetimų dažnio. Dažniausiai pasitelkiant tokį mėtymo tipą, reikia daryti dažnus metimus numatytame vandens telkinio plote. Dažniausiai tokiu būdu žvejojamos lašišos arba kiti stambūs plėšrūnai.
Žūklys.lt pasiūlys Jums patikimus ir kokybiškus žūklės įrankius, tarp kurių ir muselinės meškerės! Apsilankykite mūsų internetinėje arba specializuotoje parduotuvėje ir rinkitės Jūsų žvejybai tinkamus įrankius! Iškilus abejonėms – kreipkitės į kompetentingą ir profesionalią „Žūklio“ komandą, kuri patars ir užtikrins geriausią Jūsų pasirinkimą!