Lietuvių English Русский Latviešu

Valai

Rinkoje esančių valų pasiūla – itin plati, todėl vertėtų žinoti kaip kokybiškai pasirinkti Jums tinkamiausią valą. Prieš įsigydami šią prekę reikėtų sužinoti kokio tipo žvejybai juos naudosite, kokie valai būtų tinkamiausi Jūsų žvejybai.

Norint pagauti didžiausius egzempliorius, reikalinga ne tik puiki technika, bet ir kokybiški žvejybiniai įrankiai, kurie leis pasidžiaugti didžiausiais laimikiais. Vieni iš būtinų reikmių Jūsų kokybiškai žvejybai užtikrinti yra valai, kurie padės ištraukti ir „nepaleisti“ žuvies – jai tik „paragavus“ Jūsų masalo! Apsišarvuokite kantrybe, reikiama amunicija ir galite būti tikri, jog savo nuotraukų galeriją praturtinsite didžiausių laimikių nuotraukomis! Valai ir kita, „Žūklio“ internetinėje bei specializuotoje parduotuvėje siūloma produkcija – užtikrins Jums kokybišką žvejybą ir leis mėgautis visais jos teikiamais malonumais.

Mes, savo ruožtu, siūlome rinktis geriausius valų gamintojus, kurie specializuojasi valų gamyboje ir turi ilgametę patirtį. Ilgametė patirtis užtikrins, jog gamintojai yra patobulinę savo gaminius, kurie padės pasiekti geriausių rezultatų! Taigi rinkitės tokius prekinius ženklus, kaip: „Cralusso“, „Sufix“, „Owner“, „Shimano“, „Prologic“, „Seaguar“, „Power Pro“, „Spiderwire“, „Berkley“ ir daug kitų, kuriuos atrinkome, testavome ir rekomenduojame pirkti mūsų parduotuvėse! Jei norite sužinoti daugiau informacijos apie valus – kreipkitės į kompetentingą ir profesionalią „Žūklio“ komandą, kuri atsakys į visus klausimus ir patars dėl tinkamiausių įrankių! 


Norint išsirinkti tinkamus valus, vertėtų pasidomėti kokio tipo valai yra siūlomi šiandieninėje rinkoje. Mūsų internetinėje ir specializuotose parduotuvėse galėsite rinktis iš : fluorokarboninių, PE valų, monofilamentinių,  pavadėlinių, pintų ir muselinių valų, kurie padės Jums žvejybos metu užmesti masalą ir ištraukti stambų laimikį!

Monoflomentiniai valai.  Šio tipo valai yra gaminami iš polimero, taigi yra itin elastingi ir tamprūs. Dažniausiai monoflomentiniai valai yra naudojami žvejojant plūdinėmis, spininginėmis, dugninėmis, karpinėmis ir jūrinėmis meškerėmis. Taip pat, monoflomentinis valas ir jo tamprumas padės kokybiškiau išlaikyti ir varginti didesnį eksponatą. Kadangi šis valas skirtas plūdinėms, dugninėms meškerėms, kurios yra gana elastingos – gali būti pasiektas švelnesnis pakirtimas.

Monoflomentiniai valai yra naudojami neplėšrioms žuvims gaudyti, kada reikalingas valo elastingumas. Šioms žuvims reikalingas švelnesnis ir tolygesnis pakirtimas, nes jos nėra plėšrios. Tai priklauso ir nuo šių žuvų maitinimosi tradicijų. Kadangi neplėšrios žuvys maitinasi tik augalinės kilmės maistu ir retokai smulkiais gyviais – jų žiotys neturi dantytos ir kietos ertmės. Pakertant neplėšrias žuvis pintu valu, smūgis būna kiek per stiprus ir kabliukas išsiplėšia iš žuvies žiočių. 

Pinti valai yra visiškai netamprūs, todėl gali užtikrinti idealų kontaktą tarp žvejo ir masalo. Tokio tipo valai leis pajusti masalo judėjimo kryptį, įvairius po vandeniu esančius kliuvinius, augmeniją, o taip pat galėsite ne tik pamatyti, bet ir pajausti žuvies kibimo procesą. Šie valai yra gaminami iš „Dyneema“ arba PE pluoštų. PE valai – pasižymi artimu monofilamentinio valo lygumu ir pinto valo netamprumu ir stiprumu.

Dažniausiai šie valai yra naudojami žvejojant spininginėmis, jūrinėmis meškerėmis, kartais yra naudojamos ir kartu su dugninėmis ar karpinėmis meškerėmis. Pinti valai naudojami plėšrioms žuvims gaudyti – tai gali būti tiek gėlavandenės, tiek jūrinės žuvys, kurių žiaunų ertmė yra kieta ir dantyta. Tokio tipo žuvims reikalingas griežtesnis ir staigesnis pakirtimas.


Skirtingi valai ir naudojami masalai – padės Jums prisijaukinti norimus laimikius. Tik prieš išvykstant į žūklę – vertėtų apsirūpinti reikiama amunicija, kuri būtų pritaikyta Jūsų tipo ir gaudomos žuvies tipui. Derinkite skirtingus valus ir galėsite mėgautis sėkminga žvejyba! Jei Jums kyla klausimų arba norite sužinoti kokio tipo valai labiausiai tiks Jūsų jau turimai amunicijai – kreipkitės į „Žūklio“ komandą, kurioje dirbantys profesionalūs konsultantai – atsakys į visus Jūsų klausimus ir suteiks platesnės informacijos apie valus ir jų naudojimą. Taip pat kviečiame apsilankyti ir mūsų specializuotoje parduotuvėje!