Lietuvių English Русский Latviešu

Ritės

Ritės – tai vienas iš žvejybinių reikmenų, kurio platus asortimentas gali visiškai suklaidinti nepatyrusį žveją. Ritės turi būti pasirenkamos tik pagal Jūsų žvejybos rūšį, todėl prieš renkantis naująją ritę reikėtų gerai apgalvoti kokio tipo žvejybos rūšiai prijaučiate labiausiai. Ritės parinkimo principas yra elementarus ir paprastas – kuo didesnė ritė, tuo galingesnė ji bus žvejybos metu. Renkantis rites žvejybai, svarbu atsižvelgti į ritės patvarumą ir ilgaamžiškumą, kad galėtumėte mėgautis sėkminga žvejyba ilgą laiką.

Ritės nėra skirstomos pagal žvejų kompetenciją ir visiškai nesvarbu ar esate pradedantysis, ar mėgėjas, ar profesionalas. Tiesa, pradedantieji ir žvejai – mėgėjai nėra linkę daug investuoti į rites, todėl renkasi universalesnes ir pigesnės katagorijos rites, tačiau vertėtų investuoti į aukštos kokybės ritę, kuri Jums tarnaus ilgiau ir galėsite sutaupyti žiūrint iš ilgalaikės perspektyvos. Aukštos kokybės žvejybinės ritės dažnai pasižymi didesniu atsparumu ir geresniais veikimo rodikliais, todėl jos yra vertos kiekvieno išleisto euro. Taigi renkantis naująjį pirkinį vertėtų ne tik patikslinti žvejybos rūšį, bet ir atsižvelgti į gamintoją. Garsaus prekės ženklo ritės suteiks pranašumų ričių kokybės atžvilgiu. 

Žūklys.lt platus ričių asortimentas

Žūklys.lt Jums pasiūlys platų asortimentą ričių, kurias galėsite rinktis pagal savo poreikius. Mūsų parduotuvėse galėsite rinktis iš pasaulyje garsių prekių ženklų ir daugelio kitų gamintojų siūlomų kokybiškų ir ilgaamžiškumą garantuojančių prekių.

Ritės yra skirstomos pagal daug skirtingų aspektų, taigi jei nežinote kurios ritės Jums tinkamiausios  – kreipkitės į patyrusią „Žūklio“ komandą, kuri pakonsultuos Jus visais žvejybiniais klausimais ir tikrai nepaliks be reikiamo pasirinkimo! 

Žūklės profesionalai - sektinas pavyzdys. Būtent jie turi konkrečią nuomonę ir siekia savo išsikeltų tikslų į pagalbą pasitelkiant tik itin profesionalius reikmenis. Natūralu, jog žvejai - profesionalai vengia universalių ričių ir renkasi konkrečiai žvejybos rūšiai pritaikytas specializuotas rites. Tokios specializuotos ritės dažniausiai turi aukštesnės kokybės komponentus, kurie padeda užtikrinti ritės ilgaamžiškumą ir efektyvumą sudėtingomis sąlygomis. Jų naudojamiems meškerykočiams, atsižvelgiant į diktuojamus žūklės tipo poreikius, pasirenkamos tik profesionalios ir itin kokybiškos ritės, kurios užtikrina, jog žūklės metu nereikės jaudintis dėl galimų trikdžių. Dažniausiai profesionalios ritės pasižymi didesne kaina, tačiau turi geresnes charakteristikas, inžinerinius sprendimus bei yra garsių gamintojų produktai. 

Kokiu veikimo principu pasižymi ritės?

Šiandieninėje žvejyboje naudojamos neinercinio arba multiplikatorinės tipo ritės. Lietuvos žvejai itin dažnai renkasi neinercines rites, kurios patogiai ir lengvai valdomos, taigi net pradedantieji žvejai greitai įgauna žvejybinius įgūdžius. Šio tipo ričių veikimo principas yra paprastas - ritės konstrukcija sukurta taip, jog masalo metimo metu ritės būgnelis nesisuka, o valas tiesiog nusivynioja nuo jos. Trumpai tariant, ritė išlieka stacionari.

Multiplikatorinės ritės 

Multiplikatorinės ritės skirtos jau kiek pažengusiems žvejams, kurie įvaldę metimo techniką. Taip yra dėl būgnelio sukimosi sustabdymo keliamų keblumų. Šio tipo ritės užmetimo metu sukasi būgnelis, kurį reikia pirštu sustabdyti vos tik masalas pasiekia užmetimo vietos tikslą. Ritė leidžia masalą užmesti tiksliai ten, kur norite, o vėliau – greičiau pajausti žuvies užkibimą.   

Spininginės ritės

Spininginei ritei yra teikiami didžiausi reikalavimai. Ji privalo turėti pakankamą kokybiškų guolių skaičių, būti patvari intensyviai žvejybai. Naudojant pintą valą, pageidautinas sliekinis būgnelio pastūmos mechanizmas (teisingai sukloja valą, leidžia toliau užmesti, išvengti valo painiojimosi metimo metu). Ritė turi būti ypatingai teisingai parinktos pagal spiningo rūšį, jo ilgį, turi būti suderintas spiningo ir ritės balansas. Aukštos kokybės spininginės ritės žvejybai yra pagamintos iš patvarių medžiagų, kurios atsparios korozijai ir gali atlaikyti ilgus žvejybos seansus įvairiomis sąlygomis.

Apskirtai, multiplikatorinės ritės pasižymi išskirtiniu patvarumu ir ilgaamžiškumu. Nedideli ritės gabaritai leis žvejoti tiek su mažais, tiek su labai dideliais („Jerk“ tipo) masalais. Nesvarbu – kad ir kokį masalą pasirinktumėte – galėsite jaustis saugūs dėl ritės kokybės ir tarnavimo laikotarpio.

Neinercine rite išmoksite naudotis jau vos po kelių metimų. Ji taip pat pasižymi didesniu universalumu, kas, visgi, ne visada yra taip gerai, kaip mes esame linkę galvoti. Vertėtų apsvarstyti būsimosios ritės paskirtį, jog išsiruošus gaudyti stambių žuvų nereikėtų dvejoti dėl savo pasirinkimo. Tinkamai parinktos ritės ne tik pagerins jūsų žvejybos patirtį, bet ir padės pasiekti geresnius rezultatus, nepriklausomai nuo žvejybos sąlygų.

Jie visgi jaučiate, jog vis dar stokojate žinių apie ritės pasirinkimą - kreipkitės į „Žūklio“ komandą, kuri patars ir supažindins Jus su žūklės pasaulio naujovėmis, o taip pat pakonsultuos visais žvejybiniais klausimais!