Lietuvių English Русский Latviešu

Sukriukės / Spineriai

Kai žvejojate ešerius ir lydekas, sukriukės ir tailspineriai gali būti labai veiksmingi masalai dėl jų judėjimo ir atspindžio, kuris traukia šias plėšrūnines žuvis. Sukriukės paprastai susideda iš metalinio lapelio, kuris sukasi aplink tiesią vielos ašį, sukurdami vibracijas ir atspindžius, kurie imituoja mažas žuveles ar vabzdžius. Populiariausios sukriukės ešeriams ir lydekoms yra Mepps, Blue Fox ir Savage gear

Ešeriams, mažesnės sukriukės nuo 2gr iki 5gr paprastai yra idealūs. Šie masalai turėtų būti ryškių spalvų, ypač veiksmingi yra sidabriniai, auksiniai ir fluorescenciniai atspalviai. Ešeriai dažnai randami būriais, todėl jei pagavote vieną, greičiausiai jų yra daugiau šalia. Traukite sukriukę tolygiai, kartais sustodami ar trūkčiodami, kad imituotumėte sužeistą žuvelę.

Lydekoms, būdamos didesnės ir agresyvesnės, gerai reaguoja į didesnes sukriukes, paprastai nuo 7gr iki 21gr. Lydekų sukriukės dažnai turi didesnius lapelius ir sunkesnius kūnus, kad atlaikytų didelės lydekos kovą. Raudonos, baltos ir geltonos spalvos gerai veikia, ypač drumstame vandenyje. Lydekos yra pasalūniniai plėšrūnai, todėl meskite netoli struktūrų, tokių kaip žolių plotai, nuvirtę medžiai ar uolų iškyšuliai, kur jos laukia.

Spineriai, kita vertus, turi mažą nesisukantį lapelį, pritvirtintą prie masalo galo, pridėdami papildomą švytėjimą ir vibraciją. Jie ypač naudingi giliuose vandenyse, nes greitai grimzta ir gali būti vertikaliai žvejojami. Ešeriams, mažesni spineriai, apie 5gr-10gr yra veiksmingi, ypač kai taikomi gilesniuose būriuose šaltesniais mėnesiais.

Kai žvejojate lydekas taipspineriais, naudokite didesnius modelius, apie 14-21gr. Meskitės ir leiskite masalui nusileisti iki norimo gylio, tada traukite pakėlimo ir nusileidimo judesiu, kad išprovokuotumėte puolimus. Papildomas švytėjimas nuo galinio lapelio gali patraukti lydekas iš toli, todėl spineriai yra universalus įrankis jūsų žvejybinėje dėžėje.

Naudojant pavadėlį rekomenduojama žvejojant lydekas, nes jų aštrūs dantys gali nutraukti įprastą žvejybinę valą.