Lietuvių English Русский Latviešu

Plūdės

Kainos filtras:

Plūdinė žvejyba, priešingai nei atrodo iš šalies, gali būti sudėtinga – juk reikia atitinkamos meškerės, valo, jauko, o labiausiai atkreipti dėmesį reikėtų į plūdės pasirinkimą. Atsižvelgiant į gaudomą žuvį, oro ir žvejybos vietos sąlygas, teisingai pasirinkta atitinkamo svorio, formos ir medžiagos plūdė gali garantuoti laimikį. Užtikrinamos savybės priklauso nuo jos antenos, kilio, žiedelio ir korpuso.

Svarbiausia šio žvejybos įrankio savybė – neskęsti vandenyje, kol jauko netraukia kimbanti ar užkibusi žuvis. Šis momentas yra kertinis ir signalizuoja žvejui, kad būtina pradėti bandyti "pakirsti"arba traukti žuvį. Kad žvejas galėtų lengvai pastebėti, ar plūdė paniro, esanti virš vandens dalis paprastai būna ryškesnių spalvų. Apatinė dalis dažoma neutraliomis spalvomis tam, kad žuvys nesibaidytų. Plūdė gaminama iš neskęstančių medžiagų: drebulės ar klevo minkštojo sluoksnio, kamščio arba sintetinių medžiagų: polistirolo arba plūdraus polimero.

Plūdės ir jos priedų pasirinkimas daugiausia priklauso nuo to, kur ruošiamasi žvejoti. Pavyzdžiui, jei ruošiatės žvejoti lėtos tėkmės upėje, patartina naudoti slankiąsias plūdes, derinamas su masyviais lašo formos svareliais. Tokia plūdė turi dvi auseles valui slysti: žvejys pasirenka vieną tašką, kuriame uždedamas stabdis, iki kurio plūdė gali laisvai slankioti valu. Užmetus, tai įgalina jauką sustoti ir plūduriuoti optimaliame aukštyje. Tai ypač pravartu, kai vandens telkinys gilesnis nei 7 metrai ir negalima tiksliai apskaičiuoti kokiame gylyje geriausia žvejoti, kur renkasi žuvys. Negiliame vandenyje galima naudoti fiksuotą plūdę, nes jau galima nuspėti žuvų medžiojimo vietas. Pasirenkama forma priklauso nuo norimo jautrumo ir stabilumo. Kuo plūdė siauresnė, tuo ji bus jautresnė, tad, nusprendus žvejoti su paukščio plunksnos formos plūde, ji greičiau reaguos į vandens faktorius, žuvies kibimą.

Žvejojant upėje su didele tėkme geriausia yra naudoti plokščias trikampes ar disko formos plūdes, kurios geriau atlaikys vandens pasipriešinimą. Pasitaikius itin srauniai upei, naudojamas Tunken metodas, kuriam reikalinga lašo formos plūdė su ilgu kyliu, turinti mažesnę nei svarelio keliamąją galią. Ruošiantis žvejoti vidutinio stiprumo tėkmės upėje, rekomenduojama rinktis sferinę plūdę, turinčią ilgą ploną kilį. Jei žvejojant teks toli užmesti, geriausia yra rinktis „Waggler“ tipo plūdę. Nors jos labai lengvos (būna iš balzos, povo plunksnų), jos gaminamos ilgesnėmis antenomis (net iki keliasdešimt cm), tad jas galima toliau užmesti.

Renkantis plūdės svorį, svarbu neapsigauti. Jos turi būti pakankamai sunkios, kad masalas plūduriuotų reikiamame aukštyje, bet ne per lengvos, kad per greitai nepanirtų. Per lengva plūdė bus netinkamas indikatorius, nes arba nuolat nirs, arba srovė iškels ją ir bus negalima nuspėti, kaip elgsis jaukas, bus sunkiau suplanuoti kibimą. Jei plūdė per lengva, galite rinktis pasunkintą tipą, kurių gale įtaisytas specialus masę didinantis gramzdas, leidžiantis toliau užmesti plūdę.

Visos šios savybės sukurtos siekiant padėti žvejams prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių žvejybos sąlygų. Tai priklauso ne tik nuo gaudomos žuvies specifikacijos, bet ir oro bei vietos. Priklausomai nuo apšvietimo situacijos, turite pasirinkti ir antenos spalvą. Skirtingų spalvų ryškumas ir matomumas kinta priklausomai nuo vandens, dienos meto, pavyzdžiui, tamsesnėje aplinkoje reikės šviesą atspindinčios antenos, kurią galėsite lengvai pastebėti. Nepamirškite, kad plūdę reikės nuolat stebėti, todėl pasirinkite ir tokią spalvą, kuri nevargintų akių.

„Žūklys“ asortimente yra žymių gamintojų „Cralusso“, „Expert“ ir „Salmo“ plūdės. Taip pat rasite ir specialiai pritaikytų plūdžių žiobrių žvejybai. Jei vis dar nesate tikri, kokia plūdė geriausiai Jums tinka pagal būsimą žvejybą, Jus pakonsultuos „Žūklys“ specialistai. Atsižvelgdami į Jūsų poreikius, parinksime geriausiai tinkančią plūdę.